Agent M

Agent M-i BIOGRAAFIA

Agent M tegutseb live-koosseisuna 2005. aasta kevadest, kuid projekti tegelikku algusaega on raske määratleda. Ansambli looja Marten Vill on varem osalenud pungihõngulistes bändides Uss (vokaal, looming) ja Migreen (kitarr). Agent M nime kasutas Marten esimest korda aastal 2002 oma elektroonilisema kõlaga arvutimuusika puhul. 2003. aastal, peale sõjaväest naasmist, hakkas Marten Kiviussi nime all viljelema retrohõngulist pseudo-punki. Mõned lood jõudsid ka punk-kogumikele.

2004. aasta lõpul tekkis Martenil idee panna kokku täiekoosseisuline bänd ja seda uuesti Agent M nime all. Lauljaks sai tollal Tallinna Pedagoogikaülikoolis õppinud Merili Varik ja peagi valmisid esimesed ühised lindistused. 2005. aasta algul huvitus lugudest Raadio 2 ja pala “7 Surmapattu” viibis nädalaid Top 20 tipus. Esimene kontsert anti mais koos Sõpruse Puiesteega Rock Café’s. 2007 aastal astus bänd üles Rabarockil ja Õllesummeri pealaval.

Ansamblil on tänaseks mitu raadiohitti (“Kus on mu kodu”, “Šokolaad”), antud on hulgaliselt kontserte ning salvestatud ka album – “Spionaaž”. Valminud on videod lugudele “Kus on mu kodu”, “Surfing on Tsunami”, Šokolaad ja “Queen of the World”, millest viimased kaks on jõudnud ka MTV Eesti ekraanile.

Nende muusika pole kuigi tihedalt seotud ühegi kohaliku liikumise ehk scene’ iga. Algusaegadel oli nende muusika inspireeritud põhiliselt punki ja popi kombineerivatest bändidest. Hiljem on loomingusse lisandunud ohtralt ka raskema muusika elemente. Valdav osa loomingust on eestikeelne, kuid paljud lood on olemas ka inglise keeles.

Kogu produktsioon ja stuudiotöö on siiamaani bändi enda teostatud, kasutades tihtipeale improviseeritud vahendeid ja koduseid tingimusi. Ise salvestatud on ka esimene LP “Spionaaž”, mis on saavutanud märkimisväärse müügiedu.


Viimati muudetud: november 23, 2009

Agent M-i PLAADID


Lisa plaat


Ühtegi artisti Agent M plaati pole meie lehele veel lisatud. Äkki oskad aidata?

2 kommentaari

 • Hinne55555
  Martti


  Väga kõva

  • Hinne55555
   Jaan


   Üli-üli kena, lahe, ilus ja super armas laulja ning hääl. :)
   Soovitan KÕIGILE!!!
   Kui algul väga nagu ei saa aru, siis kuulake ja kuulake ja kuulake – siis hakkab hullult meeldima!

  Mida arvad artistist Agent M Sina?


  You must be logged in to post a comment.

Ansambli Agent M liikmed


Merili Varik - vokaal
Marten Vill - kitarr, looming
Reimo Va - bass
Andres  Aru - trummid

Agent M

agent m

Hinne55555


Tegevusaastad:
2005 - tänapäev

http://www.agentm.ee

Lisa esinemine

Agent M-i ESINEMISED


KuupäevKellKoht

Jaga sõpradega
Viga


LOG.ee