Apelsin

Apelsini BIOGRAAFIA

Ansambel Apelsin alustas 1974.a. mais. Nime leiutas ansamblile Tõnu Aare: miks mitte Apelsin – hea, mahlane, rõõmsameelne, meeldib nii vanadele kui noortele ja saadaval ainult pidupäeviti (siis olid meie maal sellised ajad).

Esimesse koosseisu kuulusid Tõnu Aare, Ants Nuut, Harry Kõrvits ja Jaan Arder. Pärast Tõnu Aare naasmist sõjaväest Siberis 1975.a. lisandusid veel Gunnar Kriik, Ivo Linna ja Mati Nuude. Siinkohal tahakski tänada neid ja teisigi muusikuid, kes ansambli töös on aastate jooksul osalenud.
20. juubeli puhul üllitati Apelsini esimene kokkuvõtlik CD – Apelsin XX. Üldse on ansamblil ilmunud 4 LP-d ja 4 CD-d. 1999 aastal ansambli 25. juubeli aegu ilmunud Apelsini boogie koosneb põhiliselt Tõnu Aare loomingu paremikust. CD-le Apelsin ?1 on lisaks tuntumatele jõudnud ka mitmed seni helikandjatel ilmumata lood ning viimasel juubeliplaadil Apelsin 30 on neid enamus (8 tk). Nendest ühega kaasneb ka .mpg video.

Küllaltki suure osa muusikast, mis Apelsinile populaarsust on toonud, moodustab omalooming (T. Aare, G. Kriik). Tähtis koht on ka naljal nii muusikas kui tekstis. Laulutekstide autoriteks on enamalt jaolt Ott Arder, Henno Käo ja Priit Aimla.
Ansambli muusikaline moto – igaühele midagi (ehk polkast rokini) – peab paika tänaseni, ansambel võib üles astuda nii elektrilisi kui akustilisi pille kasutades. Aeg ei peatu. Nüüdseks on Apelsin veerenud ümmarguse 30. juubelini. Ta veereb veel!
Aegade jooksul on ansambel esinenud rohkem kui kuuendikul planeedist. On saadud ka kõikvõimalikke medaleid, aunimetusi ja -rahasid. Tähtsaimaks on siiski see, kui suudad kuulajaid end hästi tundma panna. See on suurim auraha.


Viimati muudetud: aprill 7, 2009

Apelsini PLAADID


Lisa plaat


Ühtegi artisti Apelsin plaati pole meie lehele veel lisatud. Äkki oskad aidata?

Üks arvamus

  • HinneEi hinnanud
    meelis


    hea plaat

Mida arvad artistist Apelsin Sina?


You must be logged in to post a comment.

Ansambli Apelsin liikmed


Tõnu Aare - vokaal, akustililne ja elektrikitarr, suupill, buzuki
Jaan Arder - vokaal, akustiline kitarr, mandoliin, steel-kitarr
Ants Nuut - tromboon, tuuba, vokaal
Aleksander Vilipere - trummid, vokaal
Allan Jakobi - akordion, klahvpillid

Apelsin

ERROR: Could not load XML file