Laura

Laura BIOGRAAFIA

Laura ehk Laura Põldvere (sündinud 30. augustil 1988) on eesti džässi-, blues \’i- ja soul \’i laulja.

Ülenurme laulustuudios õppinud Laura on lõpetanud muusikakoolis viiuli eriala, laulnud Anne Adamsi stuudios ja õppinud Ursel Oja käe all.

Laura sai suuremale üldsusele tuntuks Eurolaulu finaalvooru pääsemisega nii ansambel Suntribe koosseisus lauluga “Let\’s get loud” kui ka soololauluga “Moonwalk”. Eurovisiooni poolfinaali pääses Laura Sky Plusi konkursil osalemisega, mille peaauhinnaks oli Sven Lõhmuse poolt kirjutatud laul. Oma soololauluga saavutas ta teise koha ning Suntribe\’iga sõitis esindama Eestit Kiievisse Eurovisioonile kevadel 2006. Laul ei jõudnud Eurovisiooni lõppfinaali, pälvides poolfinaalis 20. koha.

Laura võitis 2006. aasta laulukonkursil “Kaks takti ette” esikoha. Erinevalt Eurovisioonil esitatust sai Laura siin laulda seda, mis talle tõesti hingelähedane on – džässi.

Peale Miina Härma Gümnaasiumi lõpetamist plaanib Laura edasi õppima minna Ameerikasse Bostoni Berklee muusikakolledžisse. Tal on selle kooli poole õppeaja stipendium juba olemas (neljaks aastaks). Tegemist on popjazzi kolledžiga. Laura otsustas selle kasuks, kuna ta osales 2005. aastal Los Angeleses Berklee Workshopil ning talle see meeldis. Seega on Laura ka tuleviku otsustanud pühendada lauljakarjäärile.

1. Septembril 2007 tuli välja tema debüütalbum “Muusa”. Samal päeval alustas ta oma kooliteed Bostonis, Berklee college`s.


Viimati muudetud: märts 31, 2009

Laura PLAADID


Lisa plaat


Ühtegi artisti Laura plaati pole meie lehele veel lisatud. Äkki oskad aidata?

Üks arvamus

  • Hinne55555
    lahe inimene


    tundub olevad normaalne mida muidugi arvan mina

Mida arvad artistist Laura Sina?


You must be logged in to post a comment.

Ansambli Laura liikmed


Laura Põldvere

Laura

laura

Hinne55555


Tegevusaastad:
2005 - tänapäev


Lisa esinemine

Laura ESINEMISED


KuupäevKellKoht

Jaga sõpradega
Viga


LOG.ee