Lowry

BIOGRAAFIA

Lowry, kodanikunimega Lauri Pihlap on sündinud 9. märtsil 1982 Tallinnas .
Laulmise ning musitseerimisega tegi Lauri algust juba õige varajases eas, osaledes 16-aastaselt lauluvõistlusel “Kaks takti ette”, kus pääses finaalis 10 parema hulka.
Lühikese aja jooksul pärast võistluse lõppu järgnesid mitmed erinevad salvestused, projektid ning rollid muusikalides. Aastal 2000 ühines Lowry ansambliga Soul Militia, mis kuni tänase päevani on vabariigi ainus modernset r&b muusikat viljelev grupp. Bänd (algselt tuntud nime all 2XL) alustas duona juba aastal 1997. Aastaks 2000 laienes grupp koguni kvartetiks, kuhu kuulusid Ince, Semy, Craig ning Lowry.
2007. aasta kevadel alustas Lowry ametlikult soolokarjääri. Debüütsingel “Breathe” ilmus juulikuus ning vallutas kiirelt Eesti muusikatabelid. Lugu on kirjutatud Lowry enese poolt ning produtsentideks Jay Low (Johannes Lõhmus), Lowry ning Heiti Mangmann (a.k.a Supüer).
Sama aasta juulis algas Lowry suveturnee “Hingepeegel”, koos isa Priit Pihlapiga, kus esitleti mõlema muusiku soolomaterjali.
Augustis alustas Lowry oma debüütalbumi salvestamist. Septembris astus Lowry esmakordselt üles oma uue live bändiga, mille koosseis on:

Holger Marjamaa (klahvpillid),  Mairo Marjamaa (saksofon, klahvpillid), Tõnis Kivisild (bass), Reigo Ahven (löökriistad).
Novembris ilmus Lowry teine singel “Come Back”, mille autoriks Lowry ise ning mis on produtseeritud kahasse Jay Low’ga.
14. detsembril ilmus Lowry debüütalbum “Split Personality”. Kõik plaadil olevad 13 lugu pärinevad Lowry sulest. Kaasautorid/produtsendid on One Shot, Jay Low, Heiti Mangmann, Semy Morgun ning Priit Pihlap.
16. märtsil, 2008, esines Tallinnas oma “Good Girl Gone Bad” turnee raames USA r&b lauljatar Rihanna. Saku Suurhallis toimunud kontserdi soojendusesinejaks valiti Lowry, kes astus tuhandete inimeste ette koos DJ MVP’ga ning tantsukompaniiga Semiir. Lowry esitas materjali oma debüütalbumilt ning tema ülesastumine võeti vastu väga soojalt.
Aprillikuus ilmus Lowry kolmas singel “A Better Day”. Mürtsuva biidiga klubilugu sai üsna kiirelt raadiohitiks. Järgnevate kuude jooksul andis Lowry kontserte koos DJ MVP’ga ning ka oma bändiga, promodes uut singlit ning plaadimaterjali.
Juulikuus tegi Lowry koostööd Eesti hip-hop artistidega. Ilmusid 2 raadiosinglit- B2H feat. Lowry- Öö Veeda Minuga ning 10-6 feat. Lowry – Ei Unune Iial
.
2008. aasta hilissügisel kuulutati välja konkurss “EESTI LAUL 2009”. 11. detsembril kogunes raadiomajas üheteistkümne-liikmeline žürii, et kuulata ja hinnata konkursile esitatud 110 laulu. Nende seas oli ka Lowry uus singel “You Ain’t What I Need”.  Pala pääses finaalvooru 10 parima loo hulka. Veebruar oli ETV-s “EESTI LAULU” kuu, mil televaatajad said lähemalt tuttavaks kõikide konkursile valitud laulude, autorite ja esitajatega. Võidulaul valiti esindama Eestit Eurovisiooni 54. lauluvõistlusel Moskvas. 7. märtsil toimus “EESTI LAUL 2009” finaalvoor.


Viimati muudetud: märts 17, 2009

PLAADID


Lisa plaat


Ühtegi artisti Lowry plaati pole meie lehele veel lisatud. Äkki oskad aidata?

Mida arvad artistist Lowry Sina?


You must be logged in to post a comment.

Ansambli Lowry liikmed


Lauri Pihlap

Lowry

 

LowryTegevusaastad:
1998 - tänapäev


Lisa esinemine

ESINEMISED


KuupäevKellKoht

Jaga sõpradega
Viga


ERROR: Could not load XML file