Metsatöll

Metsatölli BIOGRAAFIA

Metsatöll on Eesti folk metal ansambel ning enamik nende laulusõnadest on inspireeritud eestlaste muistest vabadusvõitlusest. Ansambli nimi on vana eufemism sõnast hunt ning enamik Metsatölli laule on tihedalt seotud hundi kujuga.

Metsatöll alustas tegevust 1999. aasta 24. veebruaril kolmeliikmelisena (Markus – vokaal, kitarr, Factor – trummid, Andrus – bass) ning toona esitati eepilisi heavy metal-lugusid mõningate mõjutustega Eesti folkloorist. Samal aastal ilmus ka nende debüütalbum “Terast, mis hangund me hinge”.

2000. aastal ühines ansmbliga Lauri Õunapuu ehk Varulven, kes seni oli aegajalt ansambliga koostööd teinud ja nende tegemisi jälginud. Varulven oli iseseisvalt õppinud mitmeid muinaseesti pille ning koos teiste bändiliikmetega leiti, et metal ja Eesti folkmuusika sobivad ideaalselt kokku. Nii ongi Metsatöllu muusika üha enam ja enam läbi põimunud Eesti regilaulust ja rahvaviisidest.

2001. aastal lahkus senine bassimängija Andrus, kes leidis, et ansambliga kaasnev koormus oli liiga suur ning otsustas selle asemel hakata tegelema sooloprojektidega. Paar kuud hiljem leiti uus bassimängija, kelleks oli Raivo Piirsalu ehk KuriRaivo.

2002. aastal avaldas Metsatöll singli “Hundi Loomine” ning sellele tehti ka video (režissöör Liina Paakspuu). “Hundi Loomine” leidis palju erakordselt positiivset vastukaja kohalikus meedias ning palju hakati rääkima eestlusest, inglise keele mõjudest ja folkloorist.

2004. aasta algul pühendas senine trummar Factor end täielikult teadusele ja tema asemele tuli Atso. Sama aasta lõpus ilmus album “Hiiekoda”, mille võtsid äärmiselt positiivselt vastu nii metal-muusikat kuulavad inimesed kui ka teised.

2005. aastal andis Metsatöll välja uuenduse albumist “Terast, mis hangund me hinge” pealkirjaga “Terast, mis hangund me hinge 10218”. Seekordsel albumil kasutati tunduvalt rohkem rahvapille ning see tehti ka professionaalsemal tasemel.

2008. aastal sõlmis Metsatöll lepingu Soome plaadifirma Spinefarm Records’iga. Samal aastal ilmus bändi neljas album “Iivakivi”.


Viimati muudetud: märts 28, 2009

Metsatölli PLAADID


Lisa plaat


Ühtegi artisti Metsatöll plaati pole meie lehele veel lisatud. Äkki oskad aidata?

2 kommentaari

 • Hinne55555
  roman


  Üldiselt arvan,et tegemist on Eesti muusika uhkusega.Nii fenomenaalset asja ei ole Eesti muusikas olnud ja vist ei tule enam.

  • HinneEi hinnanud
   Gerli


   Metsatöll mida ma oskan öelda nad on parimad.artist on super.Metsatöll nad on lihtsald parimad ma vaga soovin et nad esineksid tallinnas ja kohilas kapa rockil see aasta ..rohkem igatahes artist parim band parim.

  Mida arvad artistist Metsatöll Sina?


  You must be logged in to post a comment.

Ansambli Metsatöll liikmed


Praegused

Lauri Õunapuu - laul, kitarr, torupill, kandled, viled, muud rahvapillid
Raivo Piirsalu - laul, basskitarr
Marko Atso - laul, trummid
Markus Teeäär - laul, kitarr

Endised

Silver Ratassepp
Andrus Tins

Metsatöll

ERROR: Could not load XML file