Mikronid

BIOGRAAFIA

Ansambli asutasid 1965. aastal Peeter Keäri ja Toivo Tamm, kes pidid kitarride pärast poole aasta pealt kooli vahetama. Tallinna 42. Keskkoolist suunduti 16. Keskkooli. Musima(DDR) elektrikitarr osteti tuntud kitarristilt Emil Laansoolt. Nimi võeti 1966. aastal, nimevaliku aluseks oli eeldus, et oldi tilluke osa biitmuusikast – mikronid.

Esimesel ülelinnalisel kitarriansamblite ülevaatusel esines ansambel veebruaris 1967 ning saadi esinemisluba number 1. Kevadel esines ansambel Eesti TV otsesaates “Nota Bene”. Maikuus astuti Estonia Kontserdisaalis publiku ette Koolinoorte Isetegevusolümpiaadi laureaatidena. Alates sügisest esines ansambel Turu Klubi egiidi all. Sügisest 1967 oli ansambli löökriistamängija Gunnar Graps. Eesti Raadio stuudiosse, saatesse “Pobifo Revüü”, kutsuti Mikronid omi lugusid salvestama Jüri Lina toel 1968. aasta algul. Teiste lugude hulgas salvestati ka laulud “Sulle” ja “Üks imelik masin”. Osaleti ka kinos Kosmos 28. aprillil 1968 toimunud kontserdil, mis oli esimene rockfestival Eestis ja väidetavalt terves Nõukogude Liidus. Kevadel esineti ka Vana Tombi klubis. Sügisel 1968 tulid mitmele grupi liikmele sõjaväekutsed, aga bassimehe tagasisaatmise tõttu tegevus jätkus.

Alates 1972. aasta algusest tegutses ansambel Kirovi kalurikolhoosi juures. 1974. aastal saavutati Moldovas B?l?i linnas toimunud üleliidulisel festivalil suure koosseisuga (3 solisti, 4 puhkpilli-, 2 löökriista- ja 2 klahvpillimängijat) esimene koht. Ansambli juht oli tollal Rein Vaik (klahvpillid, viiul). Koos vokaalansambliga MERL salvestati tuntud palad “Sacramento” ja “Heinaveol”. Esineti Moskvas kosmonautidele. Ühel korral oldi saate “2 takti ette” saateansambel.

Alates 1975. aastast tegutses ansambel Kohila kultuurimajas. Mängiti kõikidel nädalalõppudel, sealhulgas sadades pulmades ja juubelitel. 1985. aastal tekkis seisak ning ansambel lagunes. Viimane ülesastumine (ilma solistideta) leidis aset 1999. aastal Vello Salumetsa raamatu “Rockrapsoodia” presentatsioonil taasavatud Sossi Klubis.


Viimati muudetud: märts 24, 2009

PLAADID


Lisa plaat


Ühtegi artisti Mikronid plaati pole meie lehele veel lisatud. Äkki oskad aidata?

2 kommentaari

  • HinneEi hinnanud
    Peeter Keäri


    Et kuulata King Bee´d, mis on salvestatud aastal 1968 Turu ( Tallinna Keskturg) klubis, peab Youtube´i sisestama Mikronid King Bee ja siis saab seda kuulata. Tahan juhtida tähelepanu kvaliteedile. Lindistus ei ole tehtud stuudios, vaid klubi laval kodusalvestuseks mõeldud magnetofoniga, kasutades tavalisi nn. “trammimikrofone”, mis tol ajal saadaval olid.

  • Mida arvad artistist Mikronid Sina?


    You must be logged in to post a comment.

Ansambli Mikronid liikmed


Peeter Keäri – basskitarr
Toivo Tamm – rütmikitarr
Tiit Kõrvits – soolokitarr
Tõnu Toom – suupill, tamburiin, helitehnik
Rein Härma – klaver
Ener Vaks – laul
Andres Leht – laul
Heiki Johannson – laul
Rein Vaik – klahvpillid, viiul
Harry Kõrvits – löökriistad (kuni sügiseni 1967)
Gunnar Graps – löökriistad, laul (1967–1974)
Tiit Soodla – laul( 1975- 1985)
Aart Priimägi – trummid (kuni 1966)
Sven Grünberg – klaver (1972–1973)

Mikronid

ERROR: Could not load XML file