Ska Faktor

BIOGRAAFIA

Ska Faktori kutsus ellu bassimees Dmitri Gornakov, kes pakkus välja idee teha ska muusikat. Algselt oli ansamblis seitse liiget: Rebecca Kontus/laul, Taavi Otsus/tromboon, Märt Ääremaa/saxofon, Peep Geraštšenko/trompet, Juss Kaarepere/kitarr, Dmitri Gornakov/bass ja Elvis Jakobson/trummid. Esialgu alustati tuntumate ska bändide coveritest ja klubimängude tõttu ka klassikalisest eesti disco ja tantsumuusikast. Sel perioodil tehti noore ansamblina suhtelislet palju kontserte, mis esmatähtsuselt andis liikmetele ühise muusikalise hingamise. Otsimiste tee ja enese leidmine on iga ansambli juures väga keeruline osa. Alati tekib küsimusi, alati on kõrghetki ja madalseise ning kõige rohkem ilmselt eneses kahtlemist. Niiviisi tegi aeg omad korrektuurid ja aasta 2006 augustist otsustati edasi minna kuuekeisi. Lahku mindi sõbralikult ning otsus oli tingitud muusikalistest erimeelsustest. Lauljaks sai Taavi. Kohe salvestati ka esimene singel mille nimeks sai „Isemoodi Tüdruk”. Algselt Balti Uue Muusika Edetabeli jaoks salvestatud lugu saavutas üsna palju. Laul tuli raadio kahe edetabelis (R2 Top 20) esimeseks ja saavutas sellega ka nädala demo tiitli ning kokkuvõtteks suutis tabelis püsida ligikaudu 33 nädalat. Kohe oktoobrist aga sattus teele väike komistuskivi. Peep ja Taavi pidid minema sõjaväkke ja tuli teha paus kuniks nad tagasi olid. Vahepeal elas singel oma elu ning kogus tuntust ja ansambli ülejäänud liikmed said aeg-ajalt kokku, et uusi ideid luua ning bändi ikka soojas hoida. Kui Peep ja Taavi naasesid sõjaväest oli olukord ehk pisut nukker, sest tahtmine teha oli suur aga võimalusi selleks kippus nappima. Aga täiesti ootamatul tabas bändi hea uudis. Neid märkas mänedžer Emil Oja ning soovis teha ansambliga koostööd. Selle tulemusena anti peagi välja teine singel mis on Rein Rannapi loo „Käime Koos” ska versioon. Samal ajal hakati mõtteid mõlgutama ka esikplaadi poole, sest materjal ja võimalused selleks olid olemas. Plaat saigi salvestatud 2007 a. augustis ja septmbris Erki Sepa stuudios ning debüüdi nimeks sai „Aeg On Uus”, mis oma ideelt oleks vaade tagasi aega milles olime, et näha aega milles oleme.


Viimati muudetud: märts 30, 2009

PLAADID


Lisa plaat


Ühtegi artisti Ska Faktor plaati pole meie lehele veel lisatud. Äkki oskad aidata?

4 kommentaari

 • Hinne55555
  Tanja


  Üks kõige muhedam bänd üldse eestis=)

  • Hinne55555
   Marge


   Ühel õhtul, kui kõik oli kehvasti, kutsuti mind Ska Faktori kontserdile. Mille peale ma ütlesin, et ma ei usu, et see on see, mida ma täna vajan. Aga läksin siiski. Ja see oli täpselt see, mida ma vajasin! See kontsert muutis kõik palju ilusamaks! Ja nüüd olen ma neist veel enam vaimustuses, kui ma seda nädal tagasi olin.

   • Hinne55555
    Andrus


    Hea on kohe vaadata ja kuulata, et lapsepõlvesõbrad teevad ikka midagi nii head ja korraliku.

    • HinneEi hinnanud
     Külli


     Päris piinlik, kohe mitmel põhjusel. Piinlik, et ma neist enne midagi ei teadnud, ja piinlik, et nüüd kuulan nonstop nende üheksat lugu, mis neil myspace lehel on. Ootan nende järgmist kontserti. Vaikses lootuses, et ehk nad olid niiiii head ainult Viljandis. Saaks sellest haigusest lahti. Või siis ma eksin ja nad ongi nii head, igal kontserdil. Siis on küll jama…

    Mida arvad artistist Ska Faktor Sina?


    You must be logged in to post a comment.

Ansambli Ska Faktor liikmed


Taavi Otsus - vokaal/tromboon
Juss Kaarepere - kitarr
Dmitri Gornakov (Dima) - basskitarr
Elvis Jakobson - trummid
Märt Ääremaa - saksofon
Peep Geraštšenko - trompet

Ska Faktor

ERROR: Could not load XML file