Slide-Fifty

BIOGRAAFIA

Slide-Fifty moodustati 2000. aasta sügisel, mil kolm sõpra Sander Loite, Kallervo Karu ja Ramon Reimets otsustasid hakata bändi tegema. Kallervo võttis koha sisse trummide taga, Sander haaras kätte kitarri ja Ramon bassi.

Nimeks võeti endale Slide 50, mis oli mõjutatud poiste huvist rula ja lumelauaga sõitmise vastu. Nimi siis tulenebki ühest lihtsast trikist 50-50 slide. Ka oma muusika suunati siis peamiselt skatepunk\’i skene\’i poole.

2003. aastal leidis aset bändi koosseisu vahetus. Bändiga ühines Martin Kuut ja vahetas sellega välja Ramoni. Sellega seoses toimus ka pillide mängimises muudatusi, sest Martin oskas kitarri mängida paremini kui Sander ja nii otsustatigi, et edaspidi mängib bassi Sander ja kitarri Martin. Edukalt tegutseti edasi ja osaleti festivalil Noortebänd, kus saavutati häid tulemusi ja ka publiku poolehoid. Silma jäädi Paavo Pauklinile ja Henri Laasnerile, kes võtsid poisid oma hoole alla. Sellele järgnes tuur tolle aja megabändi [Recycle Bin]\’iga, kus tekkisid ka soojemad suhted Henriga. 2003. aasta sügisel kirjutati alla leping Wave Recordsiga ja 8. aprillil 2004 ilmus nende esimene singel Dad\’s Nads, mis sisaldas ka selle loo eesti keelset varianti Loobuda Kõigest. Sealt edasi hakati vaeva nägema oma debüütalbumiga. Vahepeal otsustati ka muuta ära oma bändi nimi, kuna paljud lugesid nime Slaid Viiskümmend ning sellest ajast peale ongi bändi nimeks Slide-Fifty. Vaeva nähti palju ja töö kandis vilja ning jaanuari lõpus 2005 ilmus bändi esimene album, mis meedia väljaannete arvustustes suuresti kiidusõnu sai ning mida paljud teadjamad on lausa täiuslikuks nimetanud.

Bändi koosseis täienes. Kevadel 2005 ühines bändiga Arno Tamm, kes hakkas mängima klahvpille. Sügisel aga oli Arno sunnitud minema sõjaväkke ja tema asemel võttis koha klahvide taga sisse Toomas Kolk, kes mängib lisaks veel bändis Fluidum. Talvel hakkas teist kitarri mängima Robert Vaigla, kes enne oli helitehniline jõud ja mängis sellises bändis nagu Recycle Bin.

Slide-Fifty osales edukalt Balti Uue Muusika Edetabelis, olles ainuke bänd, kes pidas tabelis vastu esimesest nädalast peale. Koostöös Andy Matšukevitsiga valmis video loole Let\’s Take A Walk, mis sai endale hellitavalt Viplala video nime. Aprilli lõpus 2006 andis bänd välja oma teise albumi Reach Out. Novembris 2006 valmis bändi teine video ja sedapuhku loole Believe Me When I Wish Good Luck, millega soovitakse saavutada edu ka Eestist väljaspool.


Viimati muudetud: märts 24, 2009

PLAADID


Lisa plaat


Ühtegi artisti Slide-Fifty plaati pole meie lehele veel lisatud. Äkki oskad aidata?

muusikavideod

Lisa video
Astray
Slide – Fifty – Astray
Vara
Lenna Kuurmaa ja Slide-Fifty – Vara

Mida arvad artistist Slide-Fifty Sina?


You must be logged in to post a comment.

Ansambli Slide-Fifty liikmed


Praegused liikmed

Kallervo Karu - trummid
Toomas Kolk - klahvpillid ( al. sügis 2005)
Martin Kuut - kitarr ja taustavokaal ( al. 2003. a)
Sander Loite - vokaal ja basskitarr
Robert Vaigla - kitarr ( al talv 2005)

Endised liikmed

Ramon Reimets - basskitarr ( 2000-2003)
Arno Tamm - klahvpillid ( kevad 2005-sügis 2005)

Slide-Fifty

ERROR: Could not load XML file